Stylowe młode klasyki z Japonii - youngtimery z lat 80 i 90-tych

Rekomendacja Auto Świat Classic

Rekomendacja Auto Świat Classic
23 października, 2014 Adam

W najnowszym wydaniu magazynu Auto Świat Classic (nr 5/2014) znalazła się relacja z wizyty i oględzin jednego z naszych Mercedesów. Po raz pierwszy w historii działu Porady. Kupujemy klasyka z ogłoszenia samochód otrzymał pełną rekomendację.

Redaktor zainteresował się Mercedesem 420 SEL z naszej oferty, którego odszukał na stronie Giełdy klasyków.

W artykule został pochwalony sposób prezentacji samochodów, z dużą ilością dobrej jakości nieretuszowanych zdjęć. Oględziny na żywo wypadły pozytywnie – chwalono niezniszczone wnętrze, funkcjonujące elementy wyposażenia, w dużej części oryginalną powłokę lakierniczą i niski, potwierdzony certyfikatem eksportowym przebieg.

Również wizyta na podnośniku wypadła doskonale – według redaktora samochód od spodu prezentował się jakby miał rok, a nie 23 lata, a jedyny ślad korozji na całym samochodzie został znaleziony na osłonie termicznej katalizatora.

Została uczciwość oferty – brak zapewnień, że samochody są bez skazy i doskonały stan faktyczny, wymagający jedynie poprawienia kilku drobiazgów.

Samochód po raz pierwszy w historii gazety uzyskał końcową rekomendację – „Ładny samochód, wart swej ceny”.

W tym samym numerze został przedstawiony w drugim artykule Mercedes 420 SE (podobny model, z krótszym nadwoziem). To najmniejsze V8 w palecie klasy S, które według autora daje dużo radości z jazdy i do dziś jest uznawane za najbardziej luksusową limuzynę wszech czasów.